border second

 

border second

O NAS

border second

Nazywam się Katarzyna Pawlonka – Jurczyk, wykonuję zawód radcy prawnego. Przy pomocy osób ze mną współpracujących stworzyłam Kancelarię, w której troska o interesy Klienta jest kwestią najważniejszą. Kancelarię tworzy zespół młodych, prężnie rozwijających się osób, specjalizujących się w wielu dziedzinach prawa. Duży nacisk kładziemy na samodoskonalenie się, śledzenie zmian w przepisach prawa, podwyższanie swoich umiejętności i kompetencji. Służymy pomocą prawną zarówno podmiotom gospodarczym, jak i osobom fizycznym. Dzięki współpracy z innymi specjalistami, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę prawną zarówno dla dużego przedsiębiorcy, jak i osoby fizycznej na najwyższym poziomie. Moją Kancelarię cechuje indywidualne podejście do Klienta. U nas każdy ma zapewniony bezpośredni dostęp do radcy prawnego, dzięki czemu nasze usługi świadczone są profesjonalnie, z wykorzystaniem wieloletniego doświadczenia i stale pogłębianej wiedzy. Zasady rozliczeń ustalane są dla każdej sprawy indywidualnie, rzetelnie i precyzyjnie, biorąc pod uwagę nakład pracy i poziom trudności zagadnienia. Zawsze podkreślam, iż pomiędzy radcą prawnym a Klientem konieczny jest element zaufania, który ma fundament w stosowanych w mojej praktyce Zasadach Etyki Radcy Prawnego. Przy zachowaniu najwyższych standardów wykonywania zawodu radcy prawnego dokładam wszelkich starań, aby w mojej Kancelarii panowała zawsze ciepła i serdeczna atmosfera.

NASZE SPECJALIZACJE

border second

fizyczni

PRAWO CYWILNE

border second

W ramach prawa cywilnego zajmujemy się przykładowo następującymi sprawami:

 

 • strzałka sprawy związane z nieruchomościami (np. zniesienie współwłasności nieruchomości, zasiedzenie, roszczenia z tytułu rękojmi, sprawy o eksmisję),
 • strzałka sprawy spadkowe (stwierdzenie nabycia spadku, odrzucenie spadku, dział spadku, zachowek i inne),
 • strzałka sprawy konsumenckie (np. roszczenia za wady fizyczne rzeczy, odstąpienie od umowy i inne),
 • strzałka roszczenia wynikające z umów( np. zadatek, kara umowna, bezprawne rozwiązanie umowy),
 • strzałka roszczenia o odszkodowanie, zadośćuczynienie, naruszenie dóbr osobistych,
 • strzałka windykacja i anty-windykacja (sprawy o zapłatę, kompleksowa pomoc w przypadku otrzymania odpisu pozwu/ zawiadomienia o wszczęciu egzekucji). 
firmy

PRAWO GOSPODARCZE

border second

W ramach szeroko pojętego prawa gospodarczego zajmujemy się następującymi sprawami:

 

 • strzałka zakładanie spółek, sprawy KRS, likwidacja, łączenie, przekształcenia spółek,
 • strzałka analiza i sporządzanie projektów umów,
 • strzałka sprawy związane z roszczeniami z zakresu wykonania umów, w tym np. prawa budowlanego, umowy przewozu, umowy sprzedaży,
 • strzałka wszelkie sprawy o zapłatę oraz windykacja,
 • strzałka sporządzenie wezwań do zapłaty z podpisem radcy prawnego,
 • strzałka reprezentowanie przed sądem na każdym etapie sprawy.

 

 

 

praworodzinne

PRAWO RODZINNE

border second

W ramach prawa rodzinnego specjalizujemy się w następujących sprawach:

 

 • strzałka sprawy o rozwód i separację - w szczególności z orzeczeniem winy i dochodzonymi razem roszczeniami alimentacyjnymi,
 • strzałka sprawy o podział majątku wspólnego - w tym roszczenia o zwrot nakładów, żądanie nierównego ustalenia udziałów w majątku wspólnym, podział majątku wspólnego wraz z działem spadku,
 • strzałka sprawy o alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem, ustalenie i zaprzeczenie ojcostwa i inne.

 

prawopracy

PRAWO PRACY

border second

Specjalizujemy się w sprawach wynikających ze stosunku pracy takich jak:

 

 • strzałka odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę, - o zapłatę zaległego wynagrodzenia, odprawy, premii, odszkodowania,
 • strzałka o zapłatę nadgodzin, ekwiwalentów pieniężnych,
 • strzałka ochrona dóbr osobistych, zadośćuczynienie za mobbing, dyskryminację, molestowanie,
 • strzałka sprawy o uchylenie kary porządkowej, wydania i sprostowania świadectwa pracy.

NASZ ZESPÓŁ

border second

Dla zapewnienia Państwu jak najwyższej jakości usług, problem z którym Państwo się do nas zwrócicie może zostać skierowany/skonsultowany z jednym z prawników współpracujących z Kancelarią specjalizujących sie w określonej dziedzinie prawa.

Radca prawny

Katarzyna PAWLONKA - JURCZYK

katarzyna.jurczyk@kancelariaprelex.com

 KasiaPJnew

 

Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie (LB/B/127). Posiada uprawnienia radcy prawnego od 2010 r. Mec. Pawlonka-Jurczyk założyła Kancelarię PRELEX w 2010 r. i od tamtej pory świadczy usługi na rzecz osób fizycznych i przedsiębiorców.

Mec. Katarzyna Pawlonka-Jurczyk w zakresie obsługi osób fizycznych specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, w tym: prawie rodzinnym, prawie spadkowym, prawie konsumenckim, prawie nieruchomości, windykacji i anty-windykacji. Posiada niezwykle bogate doświadczenie w występowaniu przed sądami powszechnymi. Mec. Pawlonka-Jurczyk świadczy także kompleksowe usługi na rzecz przedsiębiorców i osób prawnych. Od 2012 r. Mec. Pawlonka-Jurczyk świadczy usługi na rzecz spółki PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. (wcześniej: PGNiG S.A.). 

 

Radca prawny

Łukasz JURCZYK

lukasz.jurczyk@kancelariaprelex.com

LukaszJnew2

 

Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. M. Curie- Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Lublinie (LB/B/130). Posiada uprawnienia radcy prawnego od 2010 r. Mec. Jurczyk od siedmiu lat zajmuje się obsługą przedsiębiorców jednoosobowych oraz spółek kapitałowych. Świadczy także usługi na rzecz organów administracji publicznej.

Mec. Łukasz Jurczyk specjalizuje się w prawie handlowym, administracyjnym, prawie spółek oraz zajmuje się sporządzaniem i opiniowaniem umów. Posiada bogate doświadczenie w występowaniu przed sądami powszechnymi i administracyjnymi. Mec. Jurczyk prowadzi sprawy również o wysokiej wartości przedmiotu sporu, sięgającej nawet kilkunastu mln zł.

 

DLACZEGO MY?

border second

W kancelarii PRELEX najważniejsze jest dobro Klienta i robimy wszystko, aby je chronić. Zawód radcy prawnego nas pasjonuje i sprawia ogromną satysfakcję. Jesteśmy dyspozycyjni, młodzi, ale z doświadczeniem zawodowym, dynamiczni i nastawieni na sukces.

 
 

 

globeRadca prawny

border second
Posiadamy uprawnienia radców prawnych, przez co wykonujemy zawód zaufania publicznego. Podlegamy obowiązkowemu ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. systematycznie szkolimy się i podnosimy swoje kwalifikacje, aby świadczyć usługi prawne na najwyższym poziomie. Utrzymujemy najwyższe standardy ochrony tajemnicy zawodowej oraz ochrony danych osobowych, o czym świadczy pozytywnie zakończona kontrola GIODO.
 

rozwojKlient

border second
Klientem w naszym rozumieniu jest każda osoba i instytucja, która zaufała nam na tyle, że powierza rozwiązanie bardzo poważnych, życiowych lub biznesowych problemów. Dlatego rewanżujemy się lojalnością, najwyższą starannością w poziomie świadczonych usług, szukamy najlepszych, czasem nietypowych i niekonwencjonalnych rozwiązań.
 

 

chartUsługa prawna

border second
Wszystkie czynności, jakie wykonujemy w ramach pracy zawodowej, są usługą prawną. Nie dzielimy usług na „ważne” i „ważniejsze”, każda sprawa jest dla nas tak samo istotna. Czynimy z góry założenie, że nasz Klient ma rację i konsekwentnie dążymy do wykazania jej przed sądem. Zwycięstwa naszych Klientów są dla nas największą nagrodą.
 

O nas... Inaczej

border second
Prywatnie jesteśmy małżeństwem, poznaliśmy się w trakcie trwania aplikacji radcowskiej, mamy dwie córki i kota. Bywa, że Klienci zlecają nam sprawy w ostatniej chwili, np. rozprawa gospodarcza przed Sądem Rejonowym w Bielsku-Białej o 9.00, a zlecenie otrzymaliśmy poprzedniego dnia wieczorem. Tak - dojechaliśmy. W Sylwestra z Kancelarii wyszliśmy o 21.00, gdyż sąd wyznaczył Klientce 7-dniowy termin na złożenie pisma i wniosków dowodowych. Lubimy swoją pracę i zawsze staramy się wykonać „kawał dobrej roboty”.

ZAKRES USŁUG

border second

Świadczone na rzecz klientów indywidualnych usługi obejmują wszelkie sprawy z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, administracyjnego i prawa pracy. Chętnie doradzimy Państwu w zakresie rozwiązania problemu prawnego, dokonamy analizy prawnej umowy, którą zamierzacie Państwo zawrzeć, doradzimy w zakresie prawa pracy, a także zastąpimy Państwa przed sądem, prowadząc kompleksowo sprawę sądową.

 

Nasza Kancelaria zapewnia kompleksowe usługi doradcze dla przedsiębiorców, spółek osobowych i osób prawnych w zakresie m.in. prawa cywilnego, prawa pracy, prawa handlowego, prawa gospodarczego, jak również doradza w kwestiach związanych z zarządzaniem wierzytelnościami. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w reprezentowaniu podmiotów gospodarczych przed sądami. Najważniejszym elementem praktyki Kancelarii PRELEX jest pomoc w wyborze optymalnej i najtańszej możliwości rozwiązania każdego problemu.

 

Prowadzimy kompleksową obsługę prawną na najwyższym poziomie. W razie potrzeby korzystamy z pomocy adwokatów lub radców prawnych, którzy specjalizują się w innej niż nasza dziedzinie prawa. Współpracujemy z notariuszami, komornikami sądowymi, księgowymi, rzeczoznawcami majątkowymi oraz specjalistami z innych dziedzin (np. medycyny, architektury). Naszym celem jest zapewnienie optymalnego bezpieczeństwa prawnego w każdej sytuacji.

fizyczni

OSOBY FIZYCZNE

Na rzecz osób fizycznych świadczymy usługi w następujących formach:

> udzielanie porad prawnych, zarówno w biurze Kancelarii jak i drogą elektroniczną, za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej,
> sporządzenie pozwów, pism procesowych, środków odwoławczych,
> reprezentowanie Klientów przed sądem,
> sporządzaniem opinii prawnych,
> reprezentowanie Klienta na etapie przedsądowym np. w negocjacjach, mediacji.

firmy

PRZEDSIĘBIORCY

Na rzecz przedsiębiorców, spółek osobowych i osób prawnych świadczymy usługi w następujących formach:

> obsługa stała bądź doraźna w zakresie bieżącej działalności także w siedzibie przedsiębiorstwa,
> opiniowanie i sporządzanie projektów umów, kontraktów, dokumentów z zakresu prawa pracy,
> kompleksowa windykacja należności, w tym na etapie przedsądowym ( np. podpisywanie wezwań do zapłaty),
> udział w negocjacjach, rokowaniach, mediacji,
> reprezentacja przed sądami, organami administracji publicznej i samorządowej.

samorzad

SAMORZĄD TERYTORIALNY

Na rzecz jednostek samorządu terytorialnego świadczymy następujące usługi:

> kompleksowa obsługa prawna jednostek samorządu terytorialnego;

> opiniowanie aktów prawnych stanowionych przez organy samorządu;
> konsultacje prawne z dziedziny prawa samorządowego;
> reprezentacja jednostek samorządu terytorialnego w postępowaniach przed sądami oraz organami administracji;
> sporządzanie projektów umów zawieranych przez jednostki samorządu;
> obsługa sesji organów uchwałodawczych samorządu terytorialnego;

fizyczni

INNE USŁUGI

Jeżeli Państwa problem prawny nie mieści się w zakresie usług wymienionych na stronie Kancelarii, prosimy o kontakt z wybranym radcą prawnym. Jesteśmy elastyczni i nie boimy się wyzwań, dlatego umiemy sobie radzić także z nietypowymi problemami natury prawnej.

WYNAGRODZENIE

border second

Nasza kancelaria stosuje wynagrodzenie ryczałtowe za udzielenie porady prawej lub/i zapoznania się ze sprawą. Wynagrodzenie za uzyskanie porady prawnej lub/i zapoznanie się ze sprawą wynosi 200 zł plus 23 % VAT (246 zł). Czas trwania spotkania z radcą prawny wynosi do 2 godzin. Jest to czas poświęcony na przedstawienie zagadnienia, wstępne zapoznanie się radcy prawnego z dokumentacją oraz udzielenie porady prawnej. 

Jeżeli sprawa nie kończy się jednorazową poradą prawną, na pierwszym spotkaniu Klient i radca prawny uzgadniają cenę za zlecenie sprawy do prowadzenia. Stawki ustalane są indywidualnie i zawsze zależą od stopnia zawiłości sprawy oraz przewidywanego nakładu pracy.

 

Poniżej przedstawiamy przykładowe stawki za wykonywane usługi prawne.

 

fizyczni SPRAWY CYWILNE

border second

 • strzałka sprawy o zapłatę – kwota od 300 zł brutto,
 • strzałka dział spadku- kwota od 3000 zł brutto,
 • strzałka sprawy z zakresu prawa nieruchomości- kwota od 2000 zł brutto,
 • strzałka sporządzenie sprzeciwu od nakazu zapłaty- kwota od 300 zł brutto. 

praworodzinne SPRAWY RODZINNE

border second

 • strzałka sprawa o alimenty – kwota od 1500 zł brutto,
 • strzałka sprawa o rozwód- kwota od 1000 zł brutto,
 • strzałka sprawa o podział majątku wspólnego- kwota od 3000 zł brutto.

 

 

prawopracy SPRAWY PRACOWNICZE

border second

 • strzałka odwołanie od wypowiedzenia umowy o pracę – kwota od 1800 zł brutto,
 • strzałka sprawy o zapłatę odszkodowania, wynagrodzenia, odprawy, premii itp. - kwota od 1500 zł brutto,
 • strzałka sprawy o uchylenie kary porządkowej, wydania i sprostowania świadectwa pracy- kwota od 1000 zł brutto.

firmy SPRAWY GOSPODARCZE

border second

 • strzałka rejestracja spółki w KRS - kwota od 1000 zł brutto,
 • strzałka stała obsługa prawna – kwota od 1000 zł brutto/mc,
 • strzałka windykacja należności - w zależności od wielkości pakietu - od 200 zł brutto za sprawę.

 

W sprawach prowadzonych przed sądem, ustala się dodatkowo stawkę za stawiennictwo na rozprawie. Możliwe jest częściowe ustalenie wynagrodzenia liczonego w procentach od wartości wygranej sprawy tzw. success fee. Powyższe stawki wynagrodzenia mają charakter poglądowy. Aby uzyskać indywidualną wycenę wynagrodzenia za prowadzenie sprawy, należy skontaktować się z Kancelarią.

PUBLIKACJE

border second

 

Skutki nabycia nieruchomości przez małoletniego w drodze dziedziczenia.

dziedziczenienieruchomosci

Często nie zastanawiamy się, my 30-40 latkowie, co byłoby gdyby któreś z nas przedwcześnie odeszło. Zostawiamy małżonka oraz dzieci, udział w mieszkaniu oraz kredyt. Chciałabym uświadomić konsekwencje dziedziczenia na podstawie ustawy, w szczególności przez nasze dzieci.

Więcej…

Przestawiamy zegarki na okres zimowy i rozliczamy czas pracy. TVN CNBC Biznes.

CNBC

Przestawiamy zegarki na okres zimowy i rozliczamy czas pracy. Jeśli moment zmiany czasu wydłuża czas pracy, należy się dodatek godzinowy, tłumaczy Katarzyna Pawlonka-Jurczyk, radca prawnym w Kancelarii Prelex.

Wypowiedzenie umowy o pracę z przyczyn niedotyczących pracownika a rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron - co wybrać?

rozwiazanie umowy praca
Najistotniejszą kwestią z punktu widzenia pracownika, z którym zakład pracy rozwiązuje stosunek pracy z przyczyn niedotyczących pracownika na ogół jest odprawa pieniężna określona w ustawie z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. z 2003 r. Nr 90, poz. 844 z późn. zm.). Przepisy ustawy mają zastosowanie do pracodawców zatrudniających co najmniej 20 pracowników w razie konieczności rozwiązania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (art. 1.1 ww. ustawy).

Więcej…

siedzibaBIURO

ul. Marymoncka 105 lok. 13

01-813 Warszawa

 

tel. (+48) 22 320 54 05

tel. kom. (+48) 509 162 954

e-mail: info@KancelariaPrelex.com

siedzibaSiedziba

ul. Josepha Conrada 18 m. 284

01-922 Warszawa

 

NIP: 525-221-63-57

REGON: 060416343

 

godzinyGodziny otwarcia

Nasza Kancelaria jest otwarta dla Państwa w następujących godzinach:

Poniedziałek - Piątek: 9:00 to 18:00

Sobota: 10:00 to 14:00

godzinySzukaj...

siedzibaMapa dojazdu

siedzibaFormularz kontaktowy

Free Joomla! templates by AgeThemes